Najlepsze gadżety szpiegowskie

Każdy kiedyś oglądał film, w którym używane były gadżety szpiegowskie. Co to takiego jest? Przede wszystkim to niewidoczna kamera ukryta w jakimś codziennym urządzeniu. Stworzyłem listę przedstawiającą, według mojej subiektywnej oceny, najlepiej ukryte kamery. Niektóre z nich obsługują sieci 2 oraz 3G, co daje możliwość podglądu sytuacji na żywo. Jak to zrobić? Wystarczy karta SIM wsadzona do urządzenia i telefon obsługujący funkcję wideo rozmowy. Wystarczy zadzwonić i gotowe.

Pluskwa ukryta w przedłużaczu – działa właśnie na zasadzie karty SIM i telefonu, jednak obsługuje tylko audio, a więc mamy dostęp do treści mówionych. Co ciekawe moduł ukryty jest w samym przedłużaczu, przez co jest niewidoczny dla użytkownika.

Monety z dziurą – ten niepozorny gadżet jest świetnym miejscem do ukrycia karty pamięci z ważnymi danymi. W arsenale szpiega nie może go zabraknąć. Przekrój pół dolarówki (w sieci można dostać tylko amerykańską walutę) spokojnie wystarczy, aby pomieścić kartę.

guzikiGuzik z kamerą – chyba jeden z bardziej popularnych gadżetów szpiegowskich. Idealnie sprawdza się w codziennych sytuacjach, kiedy nie chcemy, aby osoby postronne wiedziały, że są nagrywane. Wystarczy zamienić jeden z guzików na ten z kamerą i ukryć w wewnętrznej kieszeni moduł zapisujący.

Breloczek samochodowy wyposażony w kamerę – wyglądem przypomina bardziej klucze do nowszych aut, dzięki czemu zorientowanie się jest praktycznie niemożliwe. Praktyczne rozwiązanie. Wystarczy nacisnąć jeden guzik i gotowe. Na tej samej zasadzie działają kamery w długopisach. Obecnie można spotkać takie, które nagrywają w Full HD.

Słuchawka z mikrofonem – idealna raczej dla studentów do ściągania na egzaminach. Na szyję zakładana jest pętla indukcyjna, a do ucha wkładana słuchawka. Mikrofon przypinamy do rękawa. Do kieszeni wkładamy zaś telefon. Całość współpracuje ze sobą za pomocą technologii Bluetooth.

Keylogger – uboższa wersja programów komputerowych. Jeżeli jednak ktoś nie jest hakerem, to może wykorzystać takie urządzenie. Jak działa? Instalując między klawiaturą, a portem USB takie urządzenie, uzyskać można dostęp do znaków wprowadzanych za pomocą klawiatury. Jednak według mnie taki gadżet to już przeżytek, są łatwiejsze sposoby.