Elastyczny tablet

W ostatnich dniach, Apple z pewnością zyskał kilka nowych patentów. Jednak tylko o jednym z nich było dość głośno. Na myśli mam możliwe do formowania ekrany, które mogą zostać wykorzystane w urządzeniach mobilnych. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule, ja jednak chciałbym poruszyć nieco inne zagadnienie – papierowy tablet.

O co chodzi? Zamiast bezsensownych tłumaczeń, polecam obejrzeć poniższy klip wideo. Po angielsku, ale nie ma się czego bać:

Ciekawie, co?

Możliwości tego urządzenia są zaskakujące. Jeżeli takie urządzenia będą w użytku, to doskonale sprawdzą się podczas czytania e-książek, w których przerzucenie strony wymagać będzie zagięcia rogu ekranu. Dobrze wygląda także możliwość powiększenia powierzchni roboczej poprzez zetknięcie krawędzi dwóch (lub więcej) wyświetlaczy.

Na filmie widać niestety wadę tego urządzenia – elektronikę. Póki co, podzespoły nie są tak giętkie, więc nie możliwe jest stworzenie w pełni sprawnego urządzenia z takimi właściwościami. W tym przypadku to same wyświetlacze podłączone taśmami do podzespołów. Podejrzewam jednak, że Plastic Logic, Intel i Queen’s University będą nadal pracować nad udoskonaleniem tego sprzętu.