Clevo W110ER

Notebooki dla graczy to bardzo ciekawe urządzenia. Mimo mobilności, posiadają niezwykłe parametry, które pozwalają na granie w najnowsze tytuły. Oczywiście, wszystko to ma swoje odbicie w cenie, ale nie ta jest w tym momencie najważniejsza. Warto bowiem przyjrzeć się modelowi Clevo W110ER, który został zaprojektowany z myślą o miłośnikach gier.

Nie jest to typowy notebook dla gracza. Postawiono w nim głównie na mobilność. Można stwierdzić, że jest to idealna pozycja dla osób, które pragną korzystać z gier w podróży albo innych nietypowych miejscach. 11,6 –calowy wyświetlacz to jednak dość mało, by w pełni cieszyć się możliwościami graficznymi tego urządzenia – do rozwiązań domowych polecam tradycyjnego ‘blaszaka’ albo notebook o większym wyświetlaczu.

Pomimo małych rozmiarów, notebook ten jest bardzo wydajny. Zastosowano w nim bowiem procesor Intel Core i5 3320M o taktowaniu 2,6Ghz oraz dwie karty graficzne – zintegrowaną Intel HD Graphics 4000 oraz dedykowaną Nvidia GeForce GT 650M.

Producent uraczył nas porcją RAMu o wielkości aż 8GB. Jak na tak małe urządzenie, jest to zaskakująco dużo. Jednak tłumaczy to przeznaczenie tegoż komputera. Dysk twardy to już ‘tylko 120GB’ ale powinno wystarczyć do wszystkich potrzebnych czynności. A ile trzeba za niego zapłacić? 4200zł – z jednej strony dużo, ale patrząc na możliwości…