gadżet

Najlepsze gadżety szpiegowskie

Każdy kiedyś oglądał film, w którym używane były gadżety szpiegowskie. Co to takiego jest? Przede wszystkim to niewidoczna kamera ukryta w jakimś codziennym urządzeniu. Stworzyłem listę przedstawiającą, według mojej subiektywnej oceny, najlepiej ukryte kamery. Niektóre z nich obsługują sieci 2 oraz 3G, co daje możliwość podglądu sytuacji na żywo. Jak to zrobić? Wystarczy karta SIM wsadzona do urządzenia i telefon obsługujący funkcje wideorozmowy. Wystarczy zadzwonić i gotowe.

Pluskwa ukryta w przedłużaczu – działa właśnie na zasadzie karty SIM i telefonu, jednak obsługuje tylko audio, a więc mamy dostęp do treści mówionych. Co ciekawe moduł ukryty jest w samym przedłużaczu, przez co jest niewidoczny dla użytkownika.

Monety z dziurą – ten niepozorny gadżet jest świetnym miejscem do ukrycia karty pamięci z ważnymi danymi. W arsenale szpiega nie może go zabraknąć. Przekrój pół dolarówki (w sieci można dostać tylko amerykańską walutę) spokojnie wystarczy, aby pomieścić kartę.

guzikiGuzik z kamerą – chyba jeden z bardziej popularnych gadżetów szpiegowskich. Idealnie sprawdza się w codziennych sytuacjach, kiedy nie chcemy, aby osoby postronne wiedziały, że są nagrywane. Wystarczy zamienić jeden z guzików na ten z kamerą i ukryć w wewnętrznej kieszeni moduł zapisujący.

Breloczek samochodowy wyposażony w kamerę – wyglądem przypomina bardziej klucze do nowszych aut, dzięki czemu zorientowanie się jest praktycznie niemożliwe. Praktyczne rozwiązanie. Wystarczy nacisnąć jeden guzik i gotowe. Na tej samej zasadzie działają kamery w długopisach. Obecnie można spotkać takie, które nagrywają w Full HD.

Słuchawka z mikrofonem – idealna raczej dla studentów do ściągania na egzaminach. Na szyję zakładana jest pętla indukcyjna, a do ucha wkładana słuchawka. Mikrofon przypinamy do rękawa. Do kieszeni wkładamy zaś telefon. Całość współpracuje ze sobą za pomocą technologii Bluetooth.

Keylogger – uboższa wersja programów komputerowych. Jeżeli jednak ktoś nie jest hakerem, to może wykorzystać takie urządzenie. Jak działa? Instalując między klawiaturą, a portem USB takie urządzenie, uzyskać można dostęp do znaków wprowadzanych za pomocą klawiatury. Jednak według mnie taki gadżet to już przeżytek, są łatwiejsze sposoby.

Sprawdź nasze pomysły na prezent dla zmotoryzowanych.