IG

Inspektor Gadżet

Inspektor Gadżet to chyba kultowa postać kojarzona w Polsce ze słowem „gadżet”. Pewnie większość oglądała przygody Inspektora oraz jego pomocników. Ten powstały w latach 1983-1986 serial animowany uczył i bawił widzów przez lata. Seria liczy 86 odcinków, a w Polsce serial pojawił się wiosną 1991 roku. Warto przybliżyć sylwetki bohaterów:

inspektor

Inspektor Gadżet – słynny detektyw znany ze swojej skuteczności. Mimo swojej niezdarności oraz licznych problemów z wywoływanymi gadżetami potrafił rozwiązać każdą sprawę. No oczywiście nie byłoby to możliwe bez jego pomocników.

Penny – siostrzenica Gadżeta o nieprzeciętnych umiejętnościach detektywistycznych. Gdyby nie ona, Inspektor wpadłby w wiele problemów. Pomagała wujkowi w każdej sprawie. Posiadała książkę z wbudowanym komputerem oraz zegarek o różnych funkcjach używanych w trakcie misji. Często kontaktowała się przez niego ze swoim psem pomocnikiem.

Łapek – pies Penny oraz Gadżeta. Mistrzowsko wcielał się w postaci przebierane. W tajemnicy pomaga wujkowi Penny w każdej misji. Zazwyczaj na prośbę swojej pani pilnuje Gadżeta przed popadnięciem w tarapaty. Często porusza się na dwóch łapach i rozumie mowę ludzi, niestety sam nie mówi. Dzięki specjalnej obroży może kontaktować się z zegarkiem Penny.

Quimby – przełożony Gadżeta, szef policji, który w każdym z odcinków wręcza mu kartkę z zadaniem do wykonania. Kartki po chwili ulegają samozniszczeniu. Każdorazowo kartka dziwnym trafem wraca do szefa, następuje wybuch i zostaje on cały pokryty sadzą. Pojawia się ponownie na końcu każdego z odcinków, aby aresztować łotrów złapanych przez Inspektora oraz jego pomocników.

Dr Klauf – wróg naszego bohatera numer jeden. Szef organizacji zła. Nigdy nie została przedstawiona jego postać. Zwykle widać mu tylko ręce w metalowych rękawicach z kolcami. Pragnie unicestwić Inspektora i przejąć władzę nad światem.

Szalejkot – kot Dr Klaufa, który tylko się śmieje. Zawsze towarzyszy swojemu panu.

Agenci sił zła – służą doktorowi poprzez wykonywanie jego poleceń. Ich misją jest eliminacja Gadżeta. Mimo wyraźnych znaków na ubraniu wskazujących na przynależność do agencji, ten nie potrafi nigdy ich rozpoznać.